php.hr
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
08.12.2019., 06:30
1878 Postova 1000 Tema 442 Članova
Najnoviji Član: medolino
php.hr  |  PHP & MySQL  |  PHP for newbies  |  apache i php problem « natrag naprijed »
 Str: [1]
Autor Tema: apache i php problem  (Posjeta: 6892 )
medo1982
Novi član
*

« : 30.03.2007., 15:34 »

Trebam pomoc,
tek sam se sprela sa apachom i php. Instaliram ih i podesim. Otvori mi se test stranica kad podesim apache. Medutim kad napravim testni fajl u notepadu i spasim ga kao test.php i stavim ga u folder definisan za stranice kad ukucam http://localhost/ dobijem stranicu na kojoj pise:
INDEX OF i pojavi se ime i datum kad je napravljen test.php.txt (prikaze ga sa ovim ekstenzijama).

Naravno kad ukucam http://localhost/test.php nema stranica, a u slucaju http://localhost/test.php.txt pojavi se kod.

help, help....
cijelu sedmicu instaliram i deinstaliram apache i php. i uvijek je isto.
koristim apache 2.0.52, php 4.3.4,
microsoft windows xp, home edition, version 2002, service pack2

hvala
Evidentirano
c0dr3x
PHP Programer

Profil WWW
« Odgovor #1 : 02.04.2007., 14:47 »

hm...hm..  Laughing

brijem da postoji mogucnost da nisi ni apache dobro iskonfigurirala sa phpom, no dobro to ces vidjeti u postupku....

daklen kad spremas u notepadu fajlove pod drugom extenzijom, moras staviti tip fajla na "All files", znaci ne smije ti biti "Text Documents"  Wink....

eto ak zapnes vici

cheerz Wink
Evidentirano
medo1982
Novi član
*

« Odgovor #2 : 03.04.2007., 16:01 »

bio je problem u nacinu na koji sam spasavala dokumet.
imam jos jedno pitanje kako povezati php i mysql i kad pokrenem mysql i zelim pristup mysqladmin mislim da se tako pise ne da mi.
trebam li jos nesto instalisati?
hvala na ogovoru
               medo Very Happy
Evidentirano
c0dr3x
PHP Programer

Profil WWW
« Odgovor #3 : 04.04.2007., 16:16 »

1. instaliraj mysql na komp
2. u php.ini fajlu odkomentiraj "extension=php_mysql.dll", ako vec nije --> znaci obrisi ";" tocku zarez
3. reset apache-a

posto si pocetnica preporuka ti je phpMyAdmin, skini si ga i instaliraj on ce ti uvelike olaksat posao dok se malo ne ufuras u konzolni rad  Wink

cheerz  Wink
Evidentirano
medo1982
Novi član
*

« Odgovor #4 : 12.04.2007., 17:15 »

zdravo,

opet sam zapela:)
moja verzija php nema u php.ini extension=php_mysql.dll, da li je mogu dodat?
bila sam deinstalirala mysql kako bi instalirala mysql5, ali mi nije dopustio da ga instaliram.Javlja mi gresku, treba da oslobodim TCP port 3306, i to uradim,ali mi opet ne  da.
htjela sam staviti php5 i mysql5, kako se ne bi puno igrala sa php.ini
help
mozes li mi predloziti neke kompatibilne verzije php, myqsl, apache?
i imam jos par pitanje za phpmyadmin, koju verziju bi trebala da skinem, ima li dobar site o phpmyadmin,i da li znas ima li kvalitetnih knjiga  za ovu oblast na podrucju ex-jugoslavije.
hvala

Evidentirano
c0dr3x
PHP Programer

Profil WWW
« Odgovor #5 : 13.04.2007., 16:19 »

hm... medo, uninstall svega (PHP, MySQL, Apache) pa ispocetka, ovak pitaj boga kaje sve moglo nastat...

Citat:
mozes li mi predloziti neke kompatibilne verzije php, myqsl, apache?

sve ti one rade skupa, samo je pitanje konfiguracije, kada instaliras PHP imas php.ini-recomend, preimenuj si ga u php.ini, on je najbolje optimiziran za pocetnike a ak se ne varam mislim da mu je po default-u ukljucen mysql...

Citat:
i imam jos par pitanje za phpmyadmin, koju verziju bi trebala da skinem, ima li dobar site o phpmyadmin,i da li znas ima li kvalitetnih knjiga  za ovu oblast na podrucju ex-jugoslavije.

u donjem postu sam ti dao link na phpmyadmin, di si mozes skinut zadnju stable verziju, tu ces naci i njihovu dokumentaciju koja ce ti vjerujem dati odgovor na vise manje svako tvoje pitanje...

osobno ne znam za knjige o phpmyadminu ali ih imas masu koje pokrivaju php/mysql podrucje, pogledaj si u nakladi mis ili mikroknjiga, oni imaju prijevode stranih knjiga na trzistu ex-yu

pozdrav Wink
Evidentirano
medo1982
Novi član
*

« Odgovor #6 : 14.04.2007., 09:14 »

hvala na pomoci
 Very Happy
Evidentirano
medo1982
Novi član
*

« Odgovor #7 : 20.04.2007., 13:08 »

zdravo,
php radi, mogu napraviti bazu preko php scripte u mysql,
ali mi kad pokrenem iz command prompta i udem u bin folder kad pokrenem mysqltest javlja

access denied for user 'root'@'localhost' using password  NO.

NEKAD JAVI YES ili umjesto root ODBC.

istu mi gresku javlja i phpmyadmin.

ali kad pristupam preko  command prompta i udem u bin folder kad pokrenem mysqladmin ne javlja
gresku nego izlista nesto.

imam tabelu user u mysql i root ima sve upaljeno.

help 
grlo me zabolilo od vike
hahahaha
    unaprijed hvala
Evidentirano
c0dr3x
PHP Programer

Profil WWW
« Odgovor #8 : 21.04.2007., 12:58 »

Citat:
ali mi kad pokrenem iz command prompta i udem u bin folder kad pokrenem mysqltest javlja
access denied for user 'root'@'localhost' using password  NO.

nisi upisala password ili si upisala krivi, da li si koristila ovu sintaxu

Kod:
mysqltest -h ime_servera -u ime_korisnika -p ime_baze

Citat:
kad pokrenem mysqladmin ne javlja gresku nego izlista nesto.

izlista ti help  Laughing procitaj ga Wink

cheerz Wink

Evidentirano
medo1982
Novi član
*

« Odgovor #9 : 21.04.2007., 13:43 »

nisam tako ukucavala.

probat cu ,pa ti javim.

hvala
Evidentirano
medo1982
Novi član
*

« Odgovor #10 : 23.04.2007., 06:45 »

zdravo,

kad ukucam:

mysqltest -h ime_servera -u ime_korisnika -p ime_baze

dobijem
mysqltest Ver 2.5 ....
Runs a test against the mysql server and compares....

jel ovo ok?

u knjigama koje sam skinula sa neta nije bio takav oblik naredbe?

Imam jos jedno pitanje: Skontala sam da mysql4 nece da prikazuje slova sa kvacicom.
Mene interesuje zasto kad ponovo instaliram mysql 5 u opciji kad se namjesta jezik nece da usvoji utf8.
mijenjala sam php.ini, my.cnf i http.config.
Jel dovoljno samo da u php skripti namjestim da mi ispisuje nase znakove, a da u bazi on ostavi svoje simbole za te oznake?

hvala unaprijed na odgovoru

Evidentirano
medo1982
Novi član
*

« Odgovor #11 : 24.04.2007., 08:57 »

jos jedno pitanje:

u my.cnf od mysql4 sam promijenila
default-character-set=utf8 i
default-collations=utf8_general_ci

Kad napravim php scriptu i dodam query set name 'utf8'  pravilno procita s i z  sa kvacicama, ali ostavi c i d bez kvacica.
jel problem u odabiru utf_general_ci?

medo
Evidentirano
c0dr3x
PHP Programer

Profil WWW
« Odgovor #12 : 24.04.2007., 09:48 »

odabir ti je oke, samo moras pripazit na to da ti editor bude namjesten na utf8 char encoding, znaci da je skripta napisana u utf8, i da ti je baza namjestena na utf8, i radit ce ti sve super Wink

pozdrav
Evidentirano
medo1982
Novi član
*

« Odgovor #13 : 25.04.2007., 10:43 »

zdravo,

vidjela sam na nekom screen shotu da su u mysql ukucani nasi znakovi (sa kvacicom.)

uglavnom kad importujem u mysql, i preko php scripte pozovem sadrzaj ispravno mi prikaze sva nasa slova, ali mi  u bazi  na mjestima gdje su slova sa kvacicama cudni znaci.

moze li se to kako rijesiti, ili ostaje na ovom  Very Happy
Evidentirano
GemX
Novi član
*

« Odgovor #14 : 27.07.2007., 12:20 »

hmm...

to ti je stvar encoding-a u bazi.... Posto sam siguran da nisi ništa mjenjala trenutacno ti je baza podataka na latin1_swedish_ci.

Pogledaj pod collation.

To te nebi trebalo zabrinjavat jer kada to povučeš sa php-om na sajt sve će se ispraviti samo od sebe... moj prijedlog ti je da
koristiš. (to je mysql encodiranje znakova... ščćžđ nije bas pre kvalitetno podržano... Dobro sad od UTF-8 to je malo puno bolje...)

UTF-8 kodnu stanicu i na sajtu i u bazi podataka.. u bazi stavi utf8_bin ili utf8_unicode_ci i to ce ti biti dovoljno a znakovi kada napraviš insert u bazu bi trebali biti tipa čćšš dok su ti sada tipa ć.

Evidentirano
 Str: [1]
php.hr  |  PHP & MySQL  |  PHP for newbies  |  apache i php problem « natrag naprijed »
    Skoči na: