php.hr
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
05.12.2019., 21:43
1878 Postova 1000 Tema 442 Članova
Najnoviji Član: medolino
php.hr  |  PHP & MySQL  |  PHP for newbies  |  Ukinut BACK i REFRESH opcije « natrag naprijed »
 Str: [1]
Autor Tema: Ukinut BACK i REFRESH opcije  (Posjeta: 2389 )
medo1982
Novi član
*

« : 18.07.2007., 08:42 »

Zdravo,

zanima me kako mogu onemoguciti opciju back and refresh u Windows Explorery.
Kkorisnik da bi pristupio stranici treba da se  loguje i kad ude na glavno stranicu da ne moze koristiti opciju back i refresh.

Trenutno se pomocu tih opcija mogu vratit na stanicu za logovanje i bez unosa sifre pristupiti glavnoj stranici.
Trebala bih da imam tab Back na svakoj stanici.

Kako mogu onemoguciti da se desava ovakav propust?
Kako da ovo napravim?

Hvala
Evidentirano
GemX
Novi član
*

« Odgovor #1 : 27.07.2007., 11:52 »

hmm... a sta nebi bilo pametnije da staviš jedno cudo majke prirode unutar php-a...

Imaš nešto što se zove $_SESSION varijabla... Putem nje mozes zabraniti i dati pristup korisnicima na sajtu.. Nacin je takav da staviš prilikom ispravnog logina tj. unosa podataka na sustav da se ona aktivira sa parametrima koje si joj zadao....

Onda napravis da index tj tvoj glavni fajl od kuda sve povlačiš provjerava isto.... na nacin....

U login staviš:

Kod:
session_start()
$_SESSION['user_authenticated'] = $parametar;

#Za svaki slucaj staviš ovo... zašto saznaj više na http://php.net/session
session_register('user_authenticated');

if(session_is_registered('user_authenticated'))
     # napravi redirekciju na sajt
else
    # napravi redirekciju na error stranicu

A dok u glavni fajl staviš

Kod:

session_start();

if(!$_SESSION['user_authenticated'])
    header('Location: prebaci_me_na_login_stranicu_jer_nemam_dozvolu_za_pristup_ovom_sajtu.php');

Ovo je ono basic na kvadrat... Postoje rupe koje se mogu dogoditi sa ovime, a pogotovo sa korištenjem header funkcije...
zato napravi malo research na http://php.net/session i http://php.net/header informiraj se malo...

Mislim da ti je jako glupo da blokiraš back i refresh.. to nitko ne radi Smile i stvara lošu sliku u pogledu korisnika.. Inace ta stvar se radi sa JavaScriptom a ne php-om... php je server side jezik a ne client side... znaci javascript je client side.

Eto malo prouci ovo... ali pazi sta pises jer sessije su sjebane +  daju se lagano probit itd.. no neka te to toliko ne zabrinjava jer hacker ako ima problema sa php kodom.. .hakirat će ti root username i password i uci ti u server i saznat puno vise nego li ti mislis Smile A to neces moc sprijecit i vjeruj mi na rijec da mu je lakse to nego li probijat php sajt.

Eto nadam se da ti je malo pomoglo Smile
Evidentirano
noire55
Gost
« Odgovor #2 : 02.07.2010., 09:19 »

that's so cool! I would like to see a essay service do their job!
Evidentirano
 Str: [1]
php.hr  |  PHP & MySQL  |  PHP for newbies  |  Ukinut BACK i REFRESH opcije « natrag naprijed »
    Skoči na: