php.hr
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
08.12.2019., 05:06
1878 Postova 1000 Tema 442 Članova
Najnoviji Član: medolino
php.hr  |  PHP & MySQL  |  PHP for newbies  |  Pitanje o inkludiranju « natrag naprijed »
 Str: 1 2 [3]
Autor Tema: Pitanje o inkludiranju  (Posjeta: 22787 )
davorin
Administrator
Član

Spol: Muški

Profil WWW
« Odgovor #30 : 17.11.2005., 00:00 »

Citat: Gogy
Još samo jedno pitanje, zašto mora biti ekstenzija .str a ne .php?
I zašto neki nastavak (u primjeru je bilo -file)

Vjerojatno iz nekih sigurnosnih razloga  Smile  Malo mi to pojasnite, znatiželjan sam.

da, iz sigurnosnih razloga. ne mora biti .str, može biti što god želiš.
općenito pročitaj www.php.net/include pa će ti biti jasno zašto ta metoda i nije najbolja Wink
Evidentirano

It is by will alone I set my mind in motion. It is by the juice of Sapho that thoughts acquire speed, the lips acquire stains. The stains become a warning. It is by will alone I set my mind in motion.
davorin
Administrator
Član

Profil WWW
« Odgovor #31 : 17.11.2005., 00:02 »

Citat: Gogy
Još samo jedno pitanje, zašto mora biti ekstenzija .str a ne .php?
I zašto neki nastavak (u primjeru je bilo -file)

Vjerojatno iz nekih sigurnosnih razloga  Smile  Malo mi to pojasnite, znatiželjan sam.

da, iz sigurnosnih razloga. ne mora biti .str, može biti što god želiš.
općenito pročitaj www.php.net/include pa će ti biti jasno zašto ta metoda i nije najbolja Wink
Evidentirano

It is by will alone I set my mind in motion. It is by the juice of Sapho that thoughts acquire speed, the lips acquire stains. The stains become a warning. It is by will alone I set my mind in motion.
Gogy
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #32 : 06.12.2005., 13:45 »

Opet ja... ovo je bi moglo ić u potpuno drugi topic al pošto isto ima veze za includiranjem neće biti offtopic

Imam jednu anketu (testiram na localhostu). Ona se nalazi u folderu "anketa"

Ako upišem localhost/anketa/poll.php anketa savršeno radi

ali ako ju includam u index sa

Kod:
<?php include&#40;"anketa/poll.php&#41;; ?>

Na mjestu gdje bi se trebala includati anketa piše mi ovo:

Citat:
Warning: file(ip.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in C:\Documents and Settings\Goran\Desktop\xampplite\htdocs\anketa\vote.php on line 35

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\Documents and Settings\Goran\Desktop\xampplite\htdocs\anketa\vote.php on line 37

Warning: file(data.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in C:\Documents and Settings\Goran\Desktop\xampplite\htdocs\anketa\vote.php on line 67

U čemu je problem. Radi se o anketi SMe Poll.

Hvala.
Evidentirano

www.tutorijali.net - velika kolekcija tutorijala na hrvatskom jeziku
davorin
Administrator
Član

Profil WWW
« Odgovor #33 : 07.12.2005., 01:27 »

probaj sa ovim

Kod:
<?php include&#40;"./anketa/poll.php&#41;; ?>
Evidentirano

ttc
Administrator
PHP Programer

Profil WWW
« Odgovor #34 : 07.12.2005., 12:21 »

Citat: davorin
probaj sa ovim

Kod:

Sad dali je to lapsus ili zbilja postoji neka fora sa nezatvaranjem dvostrukih navodnika?
Evidentirano
davorin
Administrator
Član

Profil WWW
« Odgovor #35 : 07.12.2005., 15:31 »

Citat: ttc
probaj sa ovim

Kod:

Sad dali je to lapsus ili zbilja postoji neka fora sa nezatvaranjem dvostrukih navodnika?

lapsus tastatura Wink
Evidentirano

Gogy
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #36 : 07.12.2005., 15:51 »

probaj sa ovim

Kod:
<?php include&#40;"./anketa/poll.php"&#41;; ?>

Na žalost stvar je ista kao i onda  Sad
Evidentirano

Gogy
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #37 : 11.12.2005., 09:53 »

A dajte help me poludit ću više s tim.
Evidentirano

davorin
Administrator
Član

Profil WWW
« Odgovor #38 : 11.12.2005., 10:42 »

a jesi probao napisati

include("C:/Documents and Settings/Goran/Desktop/xampplite/htdocs/anketa/poll.php");

da li postoji ip.txt i data.txt? gdje se nalazi file u kojem stavljas taj include? igraj se sa pathovima malo, jedino tako ces rijesiti problem.

ne svida mi se sto u pathu imas razmake (space). da li se to svidja php-u i apacheu, ne znam. no sto vise ih pokusavaj izbjegavati

pozdrav!
Evidentirano

Gogy
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #39 : 11.12.2005., 11:51 »

a jesi probao napisati

include("C:/Documents and Settings/Goran/Desktop/xampplite/htdocs/anketa/poll.php");

da li postoji ip.txt i data.txt? gdje se nalazi file u kojem stavljas taj include? igraj se sa pathovima malo, jedino tako ces rijesiti problem.

ne svida mi se sto u pathu imas razmake (space). da li se to svidja php-u i apacheu, ne znam. no sto vise ih pokusavaj izbjegavati

pozdrav!

Postoje ip.txt i data.txt

taj file kojeg includam se nalazi u folderu anketa. (ako misliš na poll.php) a inače index iz kojeg includam se naravno nalazi u root folderu

Evo sad sam prebacio xampp tako da nema space-a u pathu, sad mi piše

Citat:
Warning: file(ip.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in C:\xampplite\htdocs\anketa\vote.php on line 35

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\xampplite\htdocs\anketa\vote.php on line 37

Warning: file(data.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in C:\xampplite\htdocs\anketa\vote.php on line 67
Evidentirano

Gogy
Novi član
*

Profil WWW
« Odgovor #40 : 11.12.2005., 12:36 »

Riješio sam tako da sam poll.php i ove .txt fajlove stavio u root folder

čudno, nigdje u reeadme fajlu to ne piše  Rolling Eyes
Evidentirano

Str: 1 2 [3]
php.hr  |  PHP & MySQL  |  PHP for newbies  |  Pitanje o inkludiranju « natrag naprijed »
    Skoči na: